Skip to main content

У свету где су старији људи све чешће суочени са социјалном изолацијом,иновативна платформа OvioCare доноси решење. Ова апликација повезује старије особе, којима недостаје пажња и подршка, са пажљиво одабраним и обученим дружбеницима. Иза пројекта стоји Душан Мишкулин, чија је визија да унапреди бригу о најстаријим члановима друштва.

„Наши клијенти су углавном породице које не могу да посвете довољно времена старијим члановима. Ми ангажујемо дружбенике – медицинске сестре, неговатеље, па чак и студенте. Они су прошли едукацију, безбедносне провере и психометријске тестове, како би пружили квалитетну подршку старијима“, истиче Мишкулин.

Иако је идеја од почетка била обећавајућа, пут до успеха био је изазован. „Сваки стартап пролази кроз такозвану ‘долину смрти’, када су почетна улагања значајна, а резултати касне. Мислили смо да ће све ићи много лакше, али смо наишли на непланиране препреке“, признаје Мишкулин. Трошкови везани за развијање софтвера, сертификате и безбедност података били су велики терет за мали тим.Међутим, када је деловало да ће пројекат стати, кључну подршку пружило је Министарство привреде.

„Конкурисали смо за програм Министарства привреде за почетнике у бизнису и добили средства у правом тренутку. Њихова подршка омогућила нам је да наставимо са пројектом, лансирамо платформу и остваримо циљ који смо замислили“, каже Мишкулин.

Министарство привреде кроз различите програме подршке настоји да помогне младим предузетницима и стартапима који се суочавају са изазовима. Мишкулин истиче да папирологија за овај конкурс није толико компликована као што се можда чини, и да је кључ у томе да предузетници добро познају свој посао.

„Ако познајете своје пословање, пријава за конкурсе Министарства привреде је једноставна. А чак и ако наиђете на неку недоумицу, као што смо ми, људи из Министарства су спремни да вам помогну“, додаје.

Са око 20 обучених и спремних дружбеника, OvioCare не само да пружа практичну подршку старијима, већ и ствара нове могућности за младе људе и оне који желе да раде у области неге. Платформа поставља нове стандарде у превенцији социјалне изолације, а уз помоћ Министарства привреде, показује да стартапови у Србији могу успешно пребродити изазове и остварити значајан друштвени утицај.

Успешну предузетничку причу OvioCare можете погледати на линку.